Depilacja woskiem jest jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Podczas zabiegu włos usuwany jest wraz z cebulką włosa, dzięki czemu efekt depilacji utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Dodatkowo odrastające włoski są bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze.

Zabieg depilacji bywa bolesny, ale wrażenie bólu zależne jest głównie od wrażliwości skóry. W gabinecie kosmetycznym depilacja woskiem wykonywana jest na tyle szybko i sprawnie, że ból jest praktycznie nieodczuwalny.

Depilację woskiem można stosować praktycznie na wszystkie części ciała – nogi, ręce, pachy, okolice bikini, twarz (głównie górna warga i regulacja brwi), a u mężczyzn także plecy i klatkę piersiową. Niektóre osoby decydują się na całkowitą depilacje intymną, a także na depilację nietypowych części ciała, jak dłonie, stopy czy brzuch.

Przed wykonaniem zabiegu skóra powinna zostać oczyszczona i odtłuszczona, a po jego wykonaniu nakłada się na nią preparat łagodzący podrażnienie i działający przeciwzapalnie. Coraz częściej stosowane są także kremy opóźniające regenerację cebulek i odrastanie włosków. Ważna jest także pielęgnacja skóry w domu – peelingi zapobiegną wrastaniu włosków w skórę i pomogą przygotować ją do kolejnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

 

Zalety:

– włoski usuwane regularnie ulegają osłabieniu i przerzedzeniu

– efekt utrzymyje się znacznie dłużej niż po zwykłym goleniu

 

Przeciwwskazania:

– Łuszczyca

– Świeże rany i ubytki skórne

– Świeże blizny

– Żylaki, zapalenie żył

– Popękane naczynka

– Stany ropne, zapalne i owrzodzenia

– Zaawansowana ciąża

– Stany gorączkowe

– Cukrzyca

– Stwierdzone uczulenie na wosk

– Zbyt krótkie włoski

– Swieża opalenizna

 

Style Switcher

5 Color Skins


Light


Dark


Parallax

Active Paralax

These color skins are included with theme and also you can easily create your own skin! There are unlimited possibilities!