LASEROWE USUWANIE 

GRZYBICY PAZNOKCI

GRZYBICA PAZNOKCI STÓP


 " Wstydliwy problem . Łatwo się zarazić, trudniej leczyć! ”

​​​​​​​

Grzybica paznokci czyli inaczej grzybicze zakażenie paznokci jest chorobą, która sama nie przejdzie, a domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne. Choroba objawiająca się grzybicą paznokci, częściej dotyka grzybicy paznokci stóp niż dłoni. Choć z pozoru wydaje się to błahostką ponieważ „choroby nie widać” i nie dokucza, to leczenie grzybicy paznokci jest procesem skomplikowany, stąd niezbędna jest wiedza eksperta w zakresie dermatologii oraz kosmetologii medycznej. Aby skutecznie zwalczyć wstydliwy problem, należy nastawić się na cierpliwość oraz troskę o systematyczną pielęgnacje stóp.


Gdzie dochodzi do zakażenia grzybicą stóp? 


Grzybicą paznokci stóp można się zarazić: – w czasie pobytu na basenie – poprzez noszenie/przymierzanie cudzych butów – poprzez używanie cudzych nieodkażonych przyborów do manicure – w saunie


Objawy grzybicy paznokci stóp:


Grzybica paznokci objawia się przede wszystkim zmianami zewnętrznymi na paznokciach. Pierwsze objawy mają miejsce zwykle z boku lub przodu płytki paznokciowej. Przy większym zaawansowaniu grzybicy paznokci dochodzić może dodatkowo do problemów z aktywnością fizyczną (np. ćwiczeniami), a nawet chodzeniem czy staniem. Pacjenci zgłaszają wtedy parestezje (drętwienia), ból, dyskomfort, utratę sprawności fizycznej. Do charakterystycznych zmian w obrębie paznokci w przebiegu grzybicy paznokci należą: – zmiany barwy paznokcia – białe, żółte, brązowe, zielonkawe, szare paznokcie, – złuszczenie i rozwarstwianie płytki paznokcia, wyraźnie zwiększona jej łamliwość, – pobruzdowanie płytek paznokciowych, – zgrubienie płytki paznokciowej będące objawem nadmiernego rogowacenia, – nieprzyjemny zapach stóp.


LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI:


Związku z tym, iż grzybica paznokci jest spowodowana głównie przez dermatofity, domowe sposoby zwalczania choroby mogą być nieskuteczne. Do tej pory grzybicę paznokci i stóp leczono w sposób farmakologiczny. Leczenie było dość długie, uciążliwe dla pacjenta oraz jego zdrowia. Jednak już teraz do walki z grzybicą paznokci i stóp można wykorzystać terapię laserową, która jest rekomendowana przez dermatologów oraz kosmetologów w Polsce jak i na świecie.

Dzisiejsze rozwiązania w dziedzinie laseroterapii podają bardzo skuteczne metody do walki z grzybicą paznokci. Pacjenci poddani kuracji laserem w leczeniu grzybicy paznokci i stóp osiągają zadowalające efekty w bardzo krótki czasie, a dodatkowo zastosowanie lasera w profilaktyce grzybicy paznokci i stóp pozwala na skuteczne zminimalizowania nawrotów choroby