LASER Nd-YAG Q-Switch

Działanie lasera Q-switched

 

polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) bardzo silnych impulsach światła laserowego kierowanych w głąb skóry.

Dzięki takiemu działaniu, w trakcie zabiegu usuwania tatuaży/makijaży permanentnych, przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn poza biegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

Druga ważna cecha lasera q-switched to długość fali laserowej. Poprzez zastosowanie 2 długości fali możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów i tatuaży w różnych kolorach.

 

Zastosowanie:

 

  • Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego
  • Usuwanie naskórkowych oraz skórnych zmian pigmentowych (przebarwień)
  • Usuwanie piegów
  • Peeling węglowy – laserowy peeling węglowy
  • Leczenie grzybicy paznokci

 

Laser neodymowo-yagowy Q-Switch (Nd-YAG) jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń, który znalazł swoje zastosowanie zarówno w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i gabinetach lekarskich.

Laser Q-switch Nd-YAG cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w ns (nanosekunda 10-9 s) i o bardzo wysokiej energii – rzędu kilku MW. Laser emituje falę o długości 532/1064 nm. Fala o długości 532 nm mieści się w zakresie światła widzialnego i jest widoczna zielona barwa tego światła.

Istotą oddziaływania lasera na tkanki jest pochłonięcie jego światła przez określone substancje i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii.

 

Usuwanie tatuażu – laser q-switched

 

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest przeźroczysta dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki odpornościowe organizmu – makrofagi.

Podczas usuwania tatuażu używane są różne urządzenia w zależności od usuwanego koloru, jednak bardzo ważne jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni.

Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

 

Laserowy Peeling węglowy

 

Jest nowym rodzajem peelingu laserowego, nazywany też jako Black Doll (ze względu na czarne zabarwienie preparatu węgla używanego do tego zabiegu). Do wykonania Peelingu Węglowego stosuje się laser Nd:YAG (neodymowo-yagowy) z tzw. Q-switch-em.

W przeciwieństwie do resurfacingu laserami CO2 i Er:YAG laser nie odparowuje tkanki, a tym samym nie powstają długo gojące się rany. Laserowy peeling węglowy jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a efekty są bardzo korzystne.

Można powrócić do życia codziennego bezpośrednio po zabiegu. Black Doll jest pozbawiony ryzyka powikłań i działań ubocznych, a uzyskiwane rezultaty są bardzo korzystne.

W USA czy Brazylii Peeling węglowy bije rekordy popularności.