MEZOTERAPIA IGŁOWA

MEZOTERAPIA IGŁOWA TWARZY, SZYI, DEKOLTU, DŁONI, SKÓRY OWŁOSIONEJ I CIAŁA

Mezoterapia Igłowa polega na dostarczaniu aktywnie czynnych składników działających terapeutycznie do wierzchniej warstwy skóry na głębokość około 1-2 mm za pomocą mikroiniekcji. Po serii zabiegów skóra na powrót uzyska optymalną formę. Efekt ten jest długotrwały dzięki czystym i wysoko skoncentrowanym produktom użytym w zabiegu mezoterapii. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem wykonania dwóch do trzech zabiegów odświeżających rocznie.

 

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA?

 

Zabiegi mezoterapii są bezpieczne i praktycznie nie obciążone występowaniem objawów niepożądanych, są stosowane w profilaktyce procesów starzenia, w celu poprawy stanu skóry, jej napięcia i nawilżenia a także spłycenia istniejących zmarszczek (podawane substancję działają antyoksydacyjne oraz wpływają na proliferacje fibroblastów, przyczyniając się do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, których poziom po 25 roku życia systematycznie spada z powodu obniżonej aktywności metabolicznej fibroblastów skórnych). Dzięki biorewitalizacji dochodzi również do przyspieszenia procesu gojenia i odbudowy skóry poddanej wcześniejszym zabiegom z zakresu chirurgii czy medycyny estetycznej. Biorewitalizacja doprowadza do odtworzenia optymalnego, fizjologicznego środowiska w skórze.

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

 

 • zmarszczki i linie mimiczne,
 • zagęszczenie skóry,
 • utrata jędrności skóry,
 • zanik owalu twarzy,
 • rozjaśnienie skóry oraz przebarwień,
 • „worki” i sińce pod oczami,
 • trądzik,
 • cellulit,
 • wypadanie włosów,
 • otyłość miejscowa.

 

PRZECIWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

 

 • ciąża, karmienie piersią,
 • stosowanie koagulantów,
 • doustne stosowanie kortykosteroidów,
 • wiek poniżej 18 lat,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • egzema, łuszczyca,
 • aktywna opryszczka w obszarach poddawanych zabiegowi,
 • niestabilna cukrzyca,
 • choroby zakaźne, bakteryjne lub wirusowe.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

 

 • nie zaleca się używania makijażu na obszarze poddanym zabiegowi,
 • zabrania się opalania w pełnym słońcu, solarium przez 2 dni po zabiegu,
 • zabrania się korzystania z saun, łaźni parowych, basenu przez 2 dni po zabiegu,
 • zabrania się gorących kąpieli przez 2 dni po zabiegu.

 

Zalecana liczba zabiegów to: 3-6

Odstępy między zabiegami to: 10-30 dni

 

ELECTRI - to kolejny produkt renomowanej, szwajcarskiej firmy Institute Hyalual. Preparat ten został stworzony do intensywnej rewitalizacji skóry. ELECTRI to szybkie przywrócenie naturalnego koloru, elastyczności, jędrności i blasku skóry pacjentom w każdym wieku. Idealnie nadaje się w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry. Jego niewątpliwą zaletą jest krótki czas rehabilitacji oraz uzyskanie ekspresowego efektu nawilżenia i rozjaśnienia już po pojedynczym zabiegu. ELECTRI ma na celu zrewitalizować skórę po kąpielach słonecznych lub zmniejszyć suchość skóry po zimie. Jest idelany dla osób mających tzw. skórę palacza oraz dla tych, którzy chcą zlikwidować drobne zmarszczki, cienie pod oczami lub przebarwienia.

ELECTRI jest produktem medycznym, produkowany w oparciu o międzynarodowe standardy jakości - CE0373. Jest to produkt wysoce biokompatybilny i hipoalergiczny.

Szczególną cechą tych preparatów jest unikalna formuła wykorzystująca synergiczne działanie bursztynianu sodowego i kwasu hialuronowego.

ELECTRI można stosować przez cały rok:

 • wiosną - zmniejsza suchość skóry, wygładza drobne zmarszczki i nadaje blasku nawet najbardziej matowej cerze,
 • latem - zapewnia skórze maksymalne nawilżenie, usuwa pigmentację,
 • jesienią - poprawia koloryt skóry, nawilża i rozjaśnia, wygładza delikatne zmarszczki,
 • zimą - poprawia metabolizm komórek i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przywraca naturalną barierę fizjologiczną (chroni przed zimnem).

 

Właściwości zabiegu ELECTRI:

 • zwiększenie elastyczności i sprężystości,
 • stymulacja syntezy podstawowych białek strukturalnych skóry: kolagenu i elastyny,
 • zwiększenie dostawy tlenu do tkanek,
 • przywrócenie naturalnej bariery fizjologicznej, która chroni skórę przed szkodliwymi wpływami środowiska i wolnymi rodnikami,
 • przyspieszenie regeneracji skóry po nasłonecznieniu lub agresywnych zabiegach kosmetycznych,
 • efekt liftingu,
 • poprawa struktury skóry,
 • odżywienie skóry.

 

Neauvia Organic HYDRO DELUXE jest obecnie unikalnym na polskim rynku produktem do biorewitalizacji skóry twarzy i ciała. Powszechnie stosowane zabiegi mezoterapii, nie pozwalają na tak intensywne nawilżenie skóry i długotrwałą poprawę wyglądu.

Mezoterapia z HYDRO DELUXE działa na trzy aspekty skóry: ujędrnianie skóry, jej nawilżenie oraz odbudowę kolagenu i elastyny. Zawdzięcza to m.in. wysokiemu stężeniu niesieciowanego kwasu hialuronowego (18mg/ml) oraz dodatkowi hydroksyapatytu wapnia.

Zaletą kwas HA produkowanego przez firmę Neauvia jest jego wyjątkowa czystość i sposób pozyskiwania. Produkowany jest przez niepatogenne dla człowieka bakterie Bacillus subtilis – co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu i ma na celu zminimalizowanie efektów niepożądanych.

Hydroapatyt wapnia zawarty w preparacie ma za zadanie pobudzenie skóry do wytwarzania własnego kolagenu i elastyny. Dzięki temu, zabieg jest pełniejszy, skóra jędrniejsza i bardziej sprężysta a efekt utrzymuje się dłużej.

Dodatkowo, preparat HYDRO DELUXE  zawiera w swym składzie dwa aminokwasy: glicynę i L-prolinę. Posiadają swoiste działanie na tworzącą się w skórze siatkę kolagenową – zachowują dzięki temu piękny owal twarzy na dłużej.

 

CytoCare® 532 to ekskluzywny koktajl przeznaczony do mezoterapii francuskiego Laboratorium evitaCare®, dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkową skuteczność zapewnia skład preparatu który, oprócz kwasu hialuronowego, zawiera także 55 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® 532 biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare® 532. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Ma działanie przeciwutleniające i ochronne.


Wskazania:

spłycanie zmarszczek (nawet głębokich)

intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej

głębokie nawodnienie skóry

zapobieganie pojawieniu się pierwszych zmarszczek

intensywne odżywianie skóry


Preparat zawiera:
Kwas hialuronowy 32 mg, molibdenian amonu, chlorek wapnia, siarczan żelaza, chlorek potasu, siarczan miedzi, chlorek magnezu, siarczan magnezu, octan sodu, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, wodorofosforan sodu, metakrzemian sodu, selenin sodu, chlorek cyny, siarczan cynku, alanina, arginina, asparagina, kwas asparaginowy, cysteina, glutamina, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tryptofan, tyrozyna, walina, adenina, biotyna (witamina B7), pantotenian wapnia (witamina B5), chlorek choliny, kwas foliowy (witamina B9), inozytol (witamina B8), nikotynamid (witamina B3), pirydoksyna (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), tiamina (witamina B1), cyjanokobalamina (witamina B12), deoksytymidyna, glukoza, putrescyna, pirogronian sodowy, kwas alfa liponowy.

 

Filorga® NCTF 135 to mezoterapia przeciwstarzeniowa przeznaczona do rewitalizacji, nawilżania zmęczonej lub matowej skóry oraz leczenia powierzchownych zmarszczek. Formuła składa się z 55 składników (witamin, aminokwasów, białek i wolnych rodników). Filorga® NCTF 135 stymuluje produkcję komórek skóry, dzięki czemu wiele aktywnych składników ma optymalne warunki dla poprawy kondycji skóry.


Zastosowanie:

rewitalizacja i rehydratacja skóry

stymulacja komórek skóry


Utrzymywanie się efektu:
Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.


Preparat zawiera:
Kwas hialuronowy - 0,025 mg/ml
13 witamin
23 aminokwasy
6 składników mineralnych
6 koenzymów
5 kwasów nukleinowych
2 czynniki redukujące

 

Aquashine BTX to produkt nowej generacji, zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Główną zaletą produktu jest jego wielopoziomowe działanie: stabilizuje aktywność mięśni w skórze, rozluźnia włókna mięśni mimicznych, powoduje wygładzenie skóry. Aquashine BTX aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową, poprawiając i nawilżając strukturę skóry. Preparat pomaga rozluźnić włókna mięśniowe w skórze oraz włókna mięśni mimicznych, które są zintegrowane ze skórą. Odbudowuje i regeneruje skórę poprzez stymulujące peptydy, które aktywnie regenerują i wypełniają przestrzeń międzykomórkową, poprawiając strukturę. Kwas hialuronowy występujący w dwóch wielocząsteczkowych postaciach, zapewnia szybkie nawilżenie skóry i przenikanie peptydów, czyli kompleksową rewitalizację skóry. Wspomaga również zdolność peptydów do penetracji oraz przedłuża ich działanie. Aquashine BTX wspiera kontrolę wszystkich procesów anabolicznych i katabolicznych w skórze.

 

Zastosowanie:
Preparat stosowany w celu wygładzenia skóry przez rozluźnienie a także w celu odbudowy i regeneracji skóry twarzy.
Stosowanie i efekty:
Tak samo, jak każdą mezoterapię, również tę, wykonuje się w seriach 3 zabiegów co 1 miesiąc, a następnie kontynuuje - 1 zabieg co cztery miesiące.
Preparat zawiera:

Nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5%,

Kompleks 7 peptydów:
 - Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62 - rozluźnienie mięśni w skórze
 - Acetyl Dekapeptyd-3 - synteza kolagenu
 - Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72 - odbudowa i regeneracja
 - Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-51 - rozjaśnienie i rozświetlenie

 

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY jest bardzo skuteczną metodą w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane mieszanki substancji aktywnych pobudzają mikrokrążenie, ułatwiając penetrację związkom odżywczym w głąb skóry, aż do cebulek włosa, prowadząc niekiedy do całkowitego zahamowania wypadania włosów. Aby uzyskać pożądany efekt potrzebne są serie zabiegów o różnej częstotliwości w zależności od nasilenia problemu, oczekiwanych rezultatów i osobniczej reakcji skóry. Oczekiwana poprawa nie jest natychmiastowa, postępuje stopniowo, a przy odpowiedniej systematyczności i cierpliwości osiągnięte efekty mogą być spektakularne.

 

Mezoterapia igłowa to klasyczna technika śródtkankowego podania substancji aktywnych w miejsce tego wymagające tj. skórę głowy. Preparat do iniekcji F-Hairjest kompleksowym koktajlem o szerokim spektrum działania na owłosioną skórę głowy, który pozwala osiągnąć wyjątkowe rezultaty w krótkim okresie czasu. Przywraca on właściwą i efektywną mikrocyrkulację w skórze owłosionej głowy, jak i rewitalizuje mieszki włosowe.
 

Dzięki wsparciu mikro-cyrkulacji i mieszków wpływamy bezpośrednio na zmniejszenie ilości traconych włosów, hamujemy proces ścieńczania włosa, jak i stymulujemy ich porost. Zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych skóry głowy powoduje, iż jest ona bardziej dotleniona i nawodniona. Mieszanka zawiera również komplet metabolitów (witaminy, aminokwasy i minerały) niezbędnych dla prawidłowego metabolizmu energetycznego i odżywczego.

 

DZIAŁANIE:

 

 • wsparcie w leczeniu łysienia pochodzenia nieandrogennego
 • przywracanie właściwej budowy zdrowego włosa
 • wzmacnianie włosów
 • wzmożony odrost włosów
 • wsparcie przy kuracji przeciwłupieżowej i łojotokowej
 • wsparcie włosów cienkich i osłabionych

 

DR.CYJ Hair Filler

Powstrzymuje wypadanie włosów

Skuteczny w walce z alopecją

Przyspiesza odrost włosów

Pogrubia i zagęszcza włosy

Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy

Rewitalizuje mieszki włosowe

Pielęgnuje skórę głowy

Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

 

Dr.Cyj Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana przez Caregen technologia PRZEDŁUŻONEGO UWALNIANIA SUBSTANCJI AKTYWNYCH – „Sustained Release Technology” – działa jeszcze 14 dni po aplikacji. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Korzyści ze stosowanie Hair Fillera to: Optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych. Bardzo dogodna forma strzykawki gotowej do użycia. Miękka formuła – łatwa w podawaniu. Minimalna bolesność zabiegu. Krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy.

Składniki aktywne:Kwas hialuronowy (0,7%),Peptydy biomimetyczne: Dekapeptyd-28, Oligopeptyd-71, Oktapeptyd-2, Dekapeptyd-18, Oligopeptyd-54, Oktapeptyd-11, Dekapeptyd-10.

 

HairCare jako jeden z nielicznych na rynku światowym certyfikowany jest jako medical device klasy III do iniekcji skórnej, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i widoczne efekty. Preparat stworzony specjalnie do problemów skóry owłosionej głowy. Łączy w sobie nawilżanie, odżywianie i stymulowanie elementów struktury włosa. Poza tym HairCare pobudza do ponownego wzrostu włosów oraz spowalnia ich utratę. 

Zastosowanie:

zapobieganie wypadaniu włosów, alopecja, nawilżanie skóry głowy, stymulacja wzrostu włosów

Preparat zawiera:

Aminokwasy: Arginina, Cysteina, Glutamina, Glicyna, Ornityna

Pierwiastki śladowe: Cynk

Witaminy: B3, B5, B6, B9, B12